Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 27. ledna 2023 Ingrid

Paní Němcová potvrzuje, že ODS už není pomoci

10. 09. 2013 12:52:56
Miroslava Němcová se v pondělních Impulsech Václava Moravce naplno pustila do boje za záchranu ODS. Bude to těžká mise. Sama paní místopředsedkyně totiž může argumentovat pouze tím, že ODS je "tradiční pravicová značka, je s námi 23 let, nemáme ji hodit do koše, nemáme se jí zbavovat". O tom, co "tato značka" kromě své "tradice" ještě dneska nabízí, moc nemluví. Nejdříve je totiž, tak jak je to v české politice běžné, potřeba zaútočit na konkurenci a doufat, že ten útok nažene nějaké body.

Na "tradiční značku" ODS potřeba útočit není. Stačí jen připomenout některá jména: Janoušek, Rittig, Hrdlička, Dalík, Řebíček, Topolánek, Bém, Nagyová, Klaus... Každý si zkrátka může toho svého „nositele tradice“ najít.

Miroslava Němcová, kterou pokládám za slušnou dámu, nemá lehkou roli. Její stranu totiž ze sevření kmotrů už vytrhnout nelze. Pokud se ale chce za tu "svou značku prát", nemusela by se prát úplně nefér. Paní Němcová tvrdí, že hnutí ANO má na billboardech blbosti, odborníci ty blbosti hodnotí docela kladně. Také hodnotí fakt, že se ODS zatím neodvážila na billboardy tu svou "tradiční značku" ani dát. Asi se za ni přece jen ve straně trochu stydí.

Kromě billboardů paní Němcová napadla i výsledky průzkumu, který si naše hnutí zadalo u renomované agentury, jež se za výsledky zaručila. Bohužel se zase zcela netrefila. Průzkum, který agentura (nikoli my) zveřejnila s informací, že zadavatelem bylo hnutí ANO, nepřisuzoval ODS 8,6 procenta, jak se paní Němcová domnívá, ale pouhých šest procent. ODS si zřejmě průzkumy nezadává, nebo jejich výsledky zkrátka raději nezveřejňuje, což je asi taky ona "tradice".

Paní Němcová si dále v Impulsech Václava Moravce postěžovala, že vůbec neví, co je to to hnutí ANO "za spolek". Tím bohužel pouze dokazuje odtrženost nadlidí, kteří sedí v parlamentu, od vnější reality. Jen pro úplnost: Hnutí ANO navázalo na stejnojmenné sdružení, bylo registrováno v květnu 2012, má víc než tisíc členů, 14 krajských, 91 oblastních a asi 23 místních organizací, na členství čeká dalších pět tisíc lidí, dalších pět tisíc lidí se zapojilo do našich aktivit, aniž by chtěli být členy strany. Denně nám přibývá na 200 sympatizantů. Stačí se podívat na naše webové stránky.

Přesto, že paní Němcová ten „náš spolek“ nezná, má docela jasno v tom, jak vznikaly naše kandidátky. "Já si představuji, jak Andrej Babiš sedí někde ve své kanceláři, tam vezme 14 papírů, na těch 14 papírů namaluje příslušný počet míst, která v tom kraji mají obsadit, a tam nějak začaruje a ta jména namaluje."

Neumím malovat jména, ale vím naprosto přesně, kdo rozhoduje o kandidátkách ODS. Není to ani paní Němcová, nejsou to ani běžní členové ODS, jsou to její regionální kmotři. V hnutí ANO navrhovaly kandidátky krajské sněmy a potvrzoval Výbor. Domnívám se, že je to docela standardní a demokratická cesta.

Osobní útoky paní Němcové moc vážně neberu. Musí být v hodně velkém stresu, když jako dlouholetá profesionální politička tvrdí, že "makám za peníze daňových poplatníků". Za peníze daňových poplatníků tady minimálně od roku 1998 "maká" ona, někteří její kolegové, za nimiž jsou nulové výsledky, takto „makají“ ještě déle. Peníze daňových poplatníků tady rozkrádali a rozkrádají pánové spojení s její "tradiční značkou", kteří jsou vyjmenováni výše (a ještě mnoho dalších).

Už jsem to psal mnohokrát, ale pro paní Němcovou to ještě zopakuji. Naše firma je registrována zde, v České republice, a platí tu ročně stovky milionů korun na daních z příjmů, za poslední dva roky to bylo víc než 1,3 miliardy korun. Osobní náklady za zaměstnance loni činily třináct miliard, přičemž jen odvody firem v České republice na zdravotním a sociálním zabezpečení činily 1,9 miliardy korun. A zde jsou ty dotace: Stát dotuje pouze chov hospodářských zvířat, za rok 2011 jsme tak od něj získali asi 50 milionů, loni to byla přibližně stejná částka. Já sám jsem za loňský rok zaplatil na dani z příjmu 82 milionů, takže jsem tu dotaci státu vrátil s dost vysokým úrokem. Nechci říkat, že paní Němcová lže, ale my jsme se nikdy rozhodně žádných "privatizačních projektů", kterými zde rozkradl zemi její politický vzor Václav Klaus, neúčastnili. Všechny naše nákupy firem jsou dohledatelné a proběhly dávno po kuponovém pokusu Václava Klause.

Pokud nás chce místopředsedkyně ODS srovnávat s Věcmi veřejnými, měla by se zeptat nejdříve svých kolegů, pana Hrdličky a pana Janouška, jak Věci veřejné vznikly. Nás žádní kmotři z ODS nesponzorují.

Je mi jasné, že paní Němcová po 15 letech svého působení ve sněmovně nemůže pochopit, co to obnáší, když někdo skutečně něco buduje, a to nezávisle na státu. Tím, jak přemýšlí, bohužel pouze potvrzuje, že se ODS z oné "tradice strany", na níž jsou nalepení kmotři, kteří žijí z veřejných rozpočtů, jen tak nevymaní.

Andrej Babiš

Autor: Andrej Babiš | úterý 10.9.2013 12:52 | karma článku: 40.53 | přečteno: 5185x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jakl

Vyhraje muž, nebo nůž?

Dobrá. Vypadalo by to asi jako alibistické vyhýbání se kardinálnímu tématu, tak k těm prezidentským volbám teda ještě něco napíšu. Ale že by se do toho člověku chtělo...

26.1.2023 v 19:50 | Karma článku: 22.70 | Přečteno: 343 | Diskuse

Jan Pražák

Zpupné miminko

S koncem minulého roku definitivně dosloužila naše stařičká sedmnáctiletá pračka. Takový věk není na dnešní spotřebiče až tak úplně obvyklý, ale dlužno říct, že na jejím dlouhém životě měla nemalou zásluhu i moje Soňa.

26.1.2023 v 14:34 | Karma článku: 29.82 | Přečteno: 1752 | Diskuse

Jiří Turner

Přijde Babiš do pekla…(předvolební nekorektní anekdota)

Tak už volby zasáhly i do duchovní sféry. Ezoterik Babiš má coby fetiš Ježíška a mění se do podoby katolíka, páter Halík se prý modlí za vítězství Petra Pavla a jinde jsou věřící naopak vyzýváni, aby se od politiky distancovali.

26.1.2023 v 11:58 | Karma článku: 18.71 | Přečteno: 464 | Diskuse

Jiří Herblich

Byl život, který není životem, ale Bohem. Kdo pochopí život, nabude síly života

Nebuď jako ostatní, kdy ostatní nejsou tebou, ale jsme všichni právě tacími jací my by jsme mohli být, kdybychom chtěli.

26.1.2023 v 9:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 43 | Diskuse

Olga Medová

Ani si nevšimneš

V určité chvíli dětství prý ztrácíme přístup k nejranějším vzpomínkám. Dokážeme si pamatovat silné zážitky z doby, kdy nám bylo kolem dvou a půl roku. Jenže některé vzpomínky mohou být dokonce falešné, jsou vymyšlené naším mozkem.

25.1.2023 v 23:35 | Karma článku: 15.21 | Přečteno: 194 | Diskuse
Počet článků 88 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5596
Podnikatel, okolnostmi (a českými politiky) donucený jít do politiky.

Ještě jí není ani pětadvacet a už podniká. Našla díru na trhu

Ještě jako studentka textilní fakulty vymyslela moderní a ekologický způsob praní prádla, prací papírek. Když na vývoj...

Evropu čeká nemovitostní zvrat, varují experti. Hrozí potíže s financemi

Problémy s financováním exkluzivních staveb v evropských metropolích naznačují, že by Evropu mohl na realitním trhu...

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Holmesová má jít do vězení, ne žít v luxusním sídle, stěžují si žalobci

Nepravomocně odsouzená podvodnice Elizabeth Holmesová má v dubnu nastoupit do vězení, aby si odpykala jedenáctiletý...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...