Paní Němcová potvrzuje, že ODS už není pomoci

10. 09. 2013 12:52:56
Miroslava Němcová se v pondělních Impulsech Václava Moravce naplno pustila do boje za záchranu ODS. Bude to těžká mise. Sama paní místopředsedkyně totiž může argumentovat pouze tím, že ODS je "tradiční pravicová značka, je s námi 23 let, nemáme ji hodit do koše, nemáme se jí zbavovat". O tom, co "tato značka" kromě své "tradice" ještě dneska nabízí, moc nemluví. Nejdříve je totiž, tak jak je to v české politice běžné, potřeba zaútočit na konkurenci a doufat, že ten útok nažene nějaké body.

Na "tradiční značku" ODS potřeba útočit není. Stačí jen připomenout některá jména: Janoušek, Rittig, Hrdlička, Dalík, Řebíček, Topolánek, Bém, Nagyová, Klaus... Každý si zkrátka může toho svého „nositele tradice“ najít.

Miroslava Němcová, kterou pokládám za slušnou dámu, nemá lehkou roli. Její stranu totiž ze sevření kmotrů už vytrhnout nelze. Pokud se ale chce za tu "svou značku prát", nemusela by se prát úplně nefér. Paní Němcová tvrdí, že hnutí ANO má na billboardech blbosti, odborníci ty blbosti hodnotí docela kladně. Také hodnotí fakt, že se ODS zatím neodvážila na billboardy tu svou "tradiční značku" ani dát. Asi se za ni přece jen ve straně trochu stydí.

Kromě billboardů paní Němcová napadla i výsledky průzkumu, který si naše hnutí zadalo u renomované agentury, jež se za výsledky zaručila. Bohužel se zase zcela netrefila. Průzkum, který agentura (nikoli my) zveřejnila s informací, že zadavatelem bylo hnutí ANO, nepřisuzoval ODS 8,6 procenta, jak se paní Němcová domnívá, ale pouhých šest procent. ODS si zřejmě průzkumy nezadává, nebo jejich výsledky zkrátka raději nezveřejňuje, což je asi taky ona "tradice".

Paní Němcová si dále v Impulsech Václava Moravce postěžovala, že vůbec neví, co je to to hnutí ANO "za spolek". Tím bohužel pouze dokazuje odtrženost nadlidí, kteří sedí v parlamentu, od vnější reality. Jen pro úplnost: Hnutí ANO navázalo na stejnojmenné sdružení, bylo registrováno v květnu 2012, má víc než tisíc členů, 14 krajských, 91 oblastních a asi 23 místních organizací, na členství čeká dalších pět tisíc lidí, dalších pět tisíc lidí se zapojilo do našich aktivit, aniž by chtěli být členy strany. Denně nám přibývá na 200 sympatizantů. Stačí se podívat na naše webové stránky.

Přesto, že paní Němcová ten „náš spolek“ nezná, má docela jasno v tom, jak vznikaly naše kandidátky. "Já si představuji, jak Andrej Babiš sedí někde ve své kanceláři, tam vezme 14 papírů, na těch 14 papírů namaluje příslušný počet míst, která v tom kraji mají obsadit, a tam nějak začaruje a ta jména namaluje."

Neumím malovat jména, ale vím naprosto přesně, kdo rozhoduje o kandidátkách ODS. Není to ani paní Němcová, nejsou to ani běžní členové ODS, jsou to její regionální kmotři. V hnutí ANO navrhovaly kandidátky krajské sněmy a potvrzoval Výbor. Domnívám se, že je to docela standardní a demokratická cesta.

Osobní útoky paní Němcové moc vážně neberu. Musí být v hodně velkém stresu, když jako dlouholetá profesionální politička tvrdí, že "makám za peníze daňových poplatníků". Za peníze daňových poplatníků tady minimálně od roku 1998 "maká" ona, někteří její kolegové, za nimiž jsou nulové výsledky, takto „makají“ ještě déle. Peníze daňových poplatníků tady rozkrádali a rozkrádají pánové spojení s její "tradiční značkou", kteří jsou vyjmenováni výše (a ještě mnoho dalších).

Už jsem to psal mnohokrát, ale pro paní Němcovou to ještě zopakuji. Naše firma je registrována zde, v České republice, a platí tu ročně stovky milionů korun na daních z příjmů, za poslední dva roky to bylo víc než 1,3 miliardy korun. Osobní náklady za zaměstnance loni činily třináct miliard, přičemž jen odvody firem v České republice na zdravotním a sociálním zabezpečení činily 1,9 miliardy korun. A zde jsou ty dotace: Stát dotuje pouze chov hospodářských zvířat, za rok 2011 jsme tak od něj získali asi 50 milionů, loni to byla přibližně stejná částka. Já sám jsem za loňský rok zaplatil na dani z příjmu 82 milionů, takže jsem tu dotaci státu vrátil s dost vysokým úrokem. Nechci říkat, že paní Němcová lže, ale my jsme se nikdy rozhodně žádných "privatizačních projektů", kterými zde rozkradl zemi její politický vzor Václav Klaus, neúčastnili. Všechny naše nákupy firem jsou dohledatelné a proběhly dávno po kuponovém pokusu Václava Klause.

Pokud nás chce místopředsedkyně ODS srovnávat s Věcmi veřejnými, měla by se zeptat nejdříve svých kolegů, pana Hrdličky a pana Janouška, jak Věci veřejné vznikly. Nás žádní kmotři z ODS nesponzorují.

Je mi jasné, že paní Němcová po 15 letech svého působení ve sněmovně nemůže pochopit, co to obnáší, když někdo skutečně něco buduje, a to nezávisle na státu. Tím, jak přemýšlí, bohužel pouze potvrzuje, že se ODS z oné "tradice strany", na níž jsou nalepení kmotři, kteří žijí z veřejných rozpočtů, jen tak nevymaní.

Andrej Babiš

Autor: Andrej Babiš | úterý 10.9.2013 12:52 | karma článku: 40.37 | přečteno: 5172x


Další články blogera

Andrej Babiš

Pojďte se vsadit, že o mně do voleb nevyjde jediný pozitivní článek

V poslední době neustále narážím na komentáře o tom, že představuji ohrožení demokracie. Vzniká jich fakt hodně. Totožných obsahově i formálně. Už se to ani nedá číst.

20.7.2017 v 17:31 | Karma článku: 39.79 | Přečteno: 3492 | Diskuse

Andrej Babiš

Spropitné do kapsy číšníka EET evidovat nebude

Poslední dobou se v novinách strhla bouře ohledně spropitného. Prý bereme lidem možnost svobodně vyjádřit spokojenost s obsluhou v restauraci (nebo jinou službou).

15.8.2016 v 9:03 | Karma článku: 30.92 | Přečteno: 5198 | Diskuse

Andrej Babiš

České zdravotnictví nekolabuje, potřebuje ale systémové změny

Situace v českém zdravotnictví je mnohem méně dramatická, než jak se nám snaží namluvit například prezident České lékařské komory Milan Kubek. České zdravotnictví nekolabuje

2.8.2016 v 11:14 | Karma článku: 43.79 | Přečteno: 7163 | Diskuse

Andrej Babiš

Vnadná blondýna, daňové přiznání a evidence tržeb

Víte, co má společného internetová seznamka s daňovým přiznáním? Nedá se na ně vždycky stoprocentně spolehnout.

13.6.2016 v 17:53 | Karma článku: 26.20 | Přečteno: 1999 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Klenorová

Stejná krevní skupina?

Nakonec si to rande domluvili. Ten den byli oba od rána nervózní. Těšili se. Měli za sebou snad kilometr vyměněných písmenek a pár fotek, které zakrývaly identitu, ale slibně napovídaly.

20.10.2018 v 20:20 | Karma článku: 10.39 | Přečteno: 336 | Diskuse

Jana Majová

Já, moje druhé já a svět

Existuji dvakrát. Nejsem sama. Dvakrát existuje i manžel a někdy i děti. Přesto teď zůstaňme u toho, že světem pobíhají dvě Jany. Kromě mne skutečné, ještě alternativa. Že to není možné? To si pište, že je. A nedělá mi to radost.

20.10.2018 v 16:26 | Karma článku: 12.51 | Přečteno: 242 | Diskuse

Michal Pohanka

Zdravý rozum doporučují čtyři z pěti dementů!

Diktát hlupáctví pod pláštíkem vědeckosti je už neúnosný a doplácí na to celá společnost, nejen mlčící většina. Dokonce i ty agresivní spolky šarlatánů, které teď krátkodobě "profitují".

20.10.2018 v 16:21 | Karma článku: 21.33 | Přečteno: 597 | Diskuse

Andrea Klusková

Pco- Párky centralizované ochrany

Zásadně chlapovi nekecejte do toho, co nebo jak má dělat. Zásadně mají vše pod kontrolou a pro to co dělají, má vše nějaký důvod.

20.10.2018 v 15:42 | Karma článku: 8.25 | Přečteno: 228 | Diskuse

Dáša Stárková

Metro story – usmála se

Zase další úprk na vlak. Zpocená je jako myš. Pak ten pochod s davem od vlaku na metro. Nesnáší to. V hlavě jí zní písnička Individualita od pánů Hapky a Horáčka z muzikálu Kudykam. Ještě že si lístky na vlak i metro koupila včera

20.10.2018 v 14:30 | Karma článku: 12.13 | Přečteno: 294 | Diskuse
Počet článků 88 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5527
Podnikatel, okolnostmi (a českými politiky) donucený jít do politiky.
Najdete na iDNES.cz